Главная Новости 18 июня 2017 г.
English Українською

Как нас найти

18 июня 2017 г.
Новости - Богослужения
18.06.2017 13:18

Утреннее богослужение

Николай Каленик

Николай Каленик Николай Каленик

Ми нагадували про Духа Святого, Його дію та про дари духовні, як Господь говорить до людини, про відкриття, про пророків та пророче слово. Як часто ви чуєте Господа? Як часто Він до вас говорить? Як часто ви з Ним говорите?

Деколи буває в житті, що я живу з Господом і я ніби глухонімий: і не чую, що Господь говорить, і я Йому говорю – і Він не чує. Як часто потрібно віруючій людині, щоб Господь промовляв до неї? Як часто ви спілкуєтеся зі своїми дітьми? Як вам потрібно спілкування з Господом? Чи ми самі по собі живемо і задовольняємось тим, що навколо нас? Усе виходить, нібито нам і Господь не потрібен. А коли щось іде не так? Він нам потрібен. Ми так збудовані. Коли наш дух відроджений, то він завжди має потребу в Бозі, у спілкуванні.

«Христос же, як Син, у Його домі. А дім Його ми, коли тільки відвагу й похвалу надії додержимо певними аж до кінця. Тому то, як каже Дух Святий…» (До Євреїв 3:6,7)

Це звернення до новозавітної церкви, до християн, які хрещені Духом Святим, керовані і наповнені Духом Святим.

«…Сьогодні, як голос Його ви почуєте, не робіть затверділими ваших сердець, як під час нарікань, за дня випробовування на пустині…» (До Євреїв 3:7,8)

Це було звернення до ізраїльського народу. Вони розуміли, що Бог не раз говорив до Свого народу різними способами. Бог не змінився. Він сьогодні говорить різними способами до Церкви. Господу непотрібно нам пояснювати, як Він це буде робити. Він сказав – і Він зробить. Це Його справа. Буває так, що ми хочемо зробити план для Господа. Господь сказав, що Він введе ізраїльський народ в землю, але вони зробили серце своє твердим, щоб не прийняти.

Бог сьогодні діє в Церкві Своїй Духом Святим. Господь звертався до людей неодноразово в Старому Завіті. Було, коли люди і приймали, і коли робили твердими свої серця. Чоловік, який не зробив своє серце покірним, це пророк Йона. Наглядний приклад для нас, коли людина може почути голос Божий і може противитися Богу. Коли Господь сказав йому іти в Ніневію, він пішов в Таршіш. Чи ми завжди йдемо в тому напрямку, що Господь нас направляє? Не завжди буває так. Але Господь милосердний і направляє цього чоловіка. Стільки роботи з Йоною в Господа! Господь розумів, що Йона знав, що Бог милостивий, довготерпеливий. Йона знав характер Божий. Він собі дозволив не послухати Його. Господь мусив проявити Свій характер до нього, терпів його, явив милосердя, навіть у рибі зберіг його. Це милість Божа. Потім він мусив іти виконати Боже слово. Йона зробив своє серце запеклим, але Бог вчив його, щоб досягнути Своєї цілі.

В Старому Заповіті не сказано, як Господь говорив до Авраама. Коли він підняв ножа над сином, там було явне втручання Господнє. «Зупинись!» Коли йшов у Содом, то Авраам запросив трьох мужів, які проходили повз нього. Через гостинність свою він прийняв ангелів і получив слово від Господа. Було два відкриття для Авраама: Сарра народить сина в сто років. Це було слово, від якого засміялася ця жінка. Але Бог сказав – і Авраам повірив Богу. Він не робив твердим своє серце. Інше відкриття було про Содом. Авраам розумів, що якщо Господь сказав слово, Він буде його виконувати. Коли ти чуєш Боже слово, не роби твердим або жорстоким своє серце, бо деколи Господь говорить не так, як ми хочемо почути. Добре, коли Господь тобі каже, що буде все добре. А коли насупроти того, що ти думаєш і набудував? Коли Бог посилає туди, куди ти не хочеш? Коли треба робити проти логіки і всіх своїх планів? Тоді людина здатна сперечатися з Богом. Буває, нам не подобається те, що Бог робить в нашому житті. Але наскільки ти довіряєш Господу?

Самуїл був маленькою дитиною і не розумів, як Господь говорить, не чув, тому що відкриття не були часті. Коли Господь промовив до нього, він двічі біжить до священика. Священик зрозумів: Бог говорить до цього хлопчика. Якщо Той, Хто говорить до тебе, покличе, скажи: «Ось я!» Священик навчив Самуїла слухати і чути Господа. Протягом всього життя Самуїл був одним із пророків, який був від Господа керований і чув Його.

В Новому Завіті є приклади, як Господь говорив просто до самарянки, до Закхея. Закхей був готовий почути те, що Господь говорить. Але хто не готовий був почути? Фарисеї і книжники не чули Христа. Христос говорив до них: «Ви вожді сліпих! Ви маєте вуха і не чуєте!» Дух Святий промовляв. Як важливо почути, що Господь говорить сьогодні, відкривати своє серце, щоб Господь говорив, і бути керованим Духом Святим, тому що Він направляє людину. Він не направить, щоб людині чи комусь було зле. Він не буде говорити через обставини, щоб ми були налякані до безтями. Бог, якщо робить, то робить красиво, на збудування, щоб людина вийшла із лабіринтів, в яких вона знаходиться. Нам потрібно працювати над нашим серцем. Наш дух має бути чутливим до Духа Божого, щоб в останні часи, коли буде багато зла і навіюватиметься страх, підіймати свій взір до Господа і чекати від Нього милості. Лот, отримавши слово від Бога, залишив усе, і йому допомагають вийти. Він не зробив твердим своє серце, а послухався Господа.

Буде момент в житті віруючих людей, коли буде Божа сурма, коли Дух Святий буде підіймати Церкву. Хто підійметься? – Хто почує, хто буде чутливим до поклику Божого, а поклик Його чує Церква. Невіста Його чує голос свого Жениха. Є моменти, коли ми можемо чути голос Божий, коли ми з Ним спілкуємося, коли ми любимо Його, коли ми залежні від Нього і нам добре з Ним, коли ми розуміємо, що ми вічність будемо проводити із Ним. Навіть коли нам не подобається, як Бог говорить до нас. Він нас докоряє, наставляє через Дух Святий. Ми маємо коритися Господу, бо все діє на добро люблячим Бога, покликаним. Подякуймо, що Господь говорить до нас, до Церкви Своєї, до нашого серця. Він говорить з любовю, щоб побачити нас в небі, щоб ми не сумували тут на землі, коли нам тяжко, щоб ми взір свій підіймали до неба, бо звідти наше визволення. Він забрав кам’яне серце і дав нам чутливе серце. Давайте будемо дозволяти Духу Святому, щоб Він постійно перебував там, бо ми не свої – ми Божі. Ми – Його дім. Він – Господар цього дому, і ми маємо знати, довіряти, служити Йому. Хай прославиться наш Господь!

 СЛУШАТЬ проповедь Николая Каленика

Андрей Дежнюк Андрей Дежнюк Тамара Тамара

 СЛУШАТЬ проповедь Андрея Дежнюка

Игорь Бойко Игорь Бойко Любовь Любовь Александр Гольонко Александр Гольонко

 СЛУШАТЬ проповедь Игоря Бойко

Хор Хор

 СЛУШАТЬ СЛУШАТЬ песнь хора "Вечный Бог"

 

Вечернее богослужение

Роман Мельник Роман Мельник Павел Павел

 СЛУШАТЬ проповедь Павла - награда в благоговении

Григорий Грыцюк Григорий Грыцюк Павел Билецкий Павел Билецкий Елена Суббота Елена Суббота

 СЛУШАТЬ проповедь Григория Грыцюка - надежда

Евгений Цимура Евгений Цимура Павел Тоюнда Павел Тоюнда Александр Максименко Александр Максименко

 СЛУШАТЬ проповедь Евгения Цимуры - бодрствуй пред Богом
 СЛУШАТЬ проповедь Павла Тоюнды - ты должен господствовать над грехом

Хор Хор

 

Обновлено 27.06.2017 10:26
 

Календарь