Главная Новости 4 июня 2017 г. - Троица
English Українською

Как нас найти

4 июня 2017 г. - Троица
Новости - Богослужения
04.06.2017 23:18

Пятидесятница

Утреннее богослужение

Игорь Кулык

Игорь Кулик Игорь Кулик

«Коли ж почався день П'ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Дії Апостолів 2:1-4)

«Бо не п'яні вони, як ви думаєте, бо третя година дня, а це те, що пророк Йоіл передрік: І буде останніми днями, говорить Господь: Я виллю від Духа Свого на всяке тіло, і будуть пророкувати сини ваші та ваші доньки, юнаки ж ваші бачити будуть видіння, а старим вашим сни будуть снитися. І на рабів Моїх і на рабинь Моїх за тих днів Я також виллю від Духа Свого, і пророкувати вони будуть!» (Дії Апостолів 2:15-18)

Цей день був настав і ми його святкуємо. Хто такий Дух Святий? Яка Його робота і як Він діє? Святий Дух – це третя Божественна Особа вічного Бога, однаково рівна, однаково вічна і однаково співіснуюча з Отцем і Сином. Його служіння в тому, щоб засудити і навернути людину, а також обявити тому, хто навернеться, Сина і Отця. В Старому Заповіті пророки пророкували про ці останні дні, коли Бог виллє Духа Свого на всяку плоть, тому що в Старому Заповіті подібне відбувалось лише з деякими людьми в Ізраїлі. Це все свідчить, наскільки важливо знати, хто такий Дух Святий, наскільки важливо розвивати з Ним відносини. Особистість Духа Святого підтверджується тим, що Він має волю, розум, почуття. Його можна засмутити, образити, зневажити. Ананій та Сапфіра вирішили були сказати Духу Святому неправду. Йому можна противитися. Духа Святого можна вгасити. Інколи складно до Духа Святого ставитися як до особистості, так як в оригіналі використовується слово «пневма», тобто дух. В Писанні символами Духа Святого є вогонь, олива, голуб.

Ісус Христос – це взірцевий приклад роботи Духа Святого. Він народився від Духа Святого. Після помазання Ісуса Духом Святим, Дух повів Його у пустелю. Ісус був уповноважений Духом, виганяв демонів і зціляв Духом Святим. Ісус зціляв із співчуття, а також, щоб прославити Отця і Сина. Він був принесений в жертву на Голгофі вічним Духом.

«…скільки ж більш кров Христа, що Себе непорочного Богу приніс Святим Духом, очистить наше сумління від мертвих учинків, щоб служити нам Богові Живому!» (До Євреїв 9:14)

І Дух Святий воскресив Христа. Ісус хрестить Духом і сьогодні, дає повноваження і рядить Церквою. Ісус Христос сьогодні той самий, Він незмінний. Все життя Ісуса як досконалої людини залежало від Духа Святого. Наскільки ми сьогодні в нашому житті повинні залежати від Духа Святого? Ісус виливає Свого Духа на всіх тих, хто вірує в Нього для вічного життя. Погоджуючись з тим, що звершилося на хресті, віруючий отримує доступ до цієї обітниці. В Ісусі Христі діяла вся повнота Духа Святого. Ісус сьогодні сидить праворуч Отця, а на землі є Церква Його, яка є Його тілом.

Всі християни народжені згори завдяки Духу Святому. Яке то є чудо, коли Дух Святий робить із грішника праведного чоловіка завдяки Крові Ісуса Христа, обновлює розум! Дух наповняє віруючого Собою. Аповтол Павло писав, щоб ми сповнялись Духом Святим. Дух Святий надає впевненості в спасінні. «Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі» (До Римлян 8:16) Дух Святий дає віруючому зрозуміти речі від Господа, а також вчить і веде до цілковитої істини. Людина отримує відкриття від Бога завдяки Духу Святому. Дух Святий нам відкриває Писання, істину. Дух зміцнює внутрішню силу і допомагає віруючому молитися, допомагає умертвити тілесні вчинки і виробляє риси Христа в наших характерах. Дух дає покликання для особливого служіння і веде на служіння. Дух надає віруючому сили свідчити.

«Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дії Апостолів 1:8) Завдяки Духу Святому ми можемо виконати те призначення в нашому житті і ту місію, на яку нас покликав Господь, і до чого призвав нас Господь. Дух Святий дає духовні дари віруючим, так як Він хоче. «А коли живе в вас Дух Того, Хто воскресив Ісуса з мертвих, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і смертельні тіла ваші через Свого Духа, що живе в вас» (До Римлян 8:11)

Дію Духа Святого можна побачити не тільки в житті окремих віруючих, але й в усій Церкві. Святий Дух як виконавчий агент Божества зійшов на землю задля будівництва Церкви. В день Пятидесятниці Святий Дух сформував Церкву. В цей день святкується день народження Церкви. Святий Дух заснував Церкву як новий живий храм Божий. Святий Дух бере кожного із нас як живе каміння і настановляє, хто і де повинен бути. Святий Дух приносить помазання, просвітлення і спрямування Церкві як священному тілу Нового Завіту. Дари Святого Духа в Церкві демонструють Його всемогутність. Дух визначає, спонукує, зміцнює і оснащує служіння всієї Церкви.

Дух Святий діє і в світі.

«А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд: тож про гріх, що не вірують у Мене; а про правду, що Я до Отця Свого йду, і Мене не побачите вже; а про суд, що засуджений князь цього світу» (Від Івана 16:8-11)

Невірство вважається коренем усіх гріхів. Ми знаємо Ісуса завдяки особистим відносинам. Князь цього світу був засуджений на Голгофі. Ця сфера засудження включає суд над сатаною і його анголами, і їх поразку на Голгофі. Праця Святого Духа стосовно ненавернених людей полягає втому, щоб докорити, переконати і навернути.

Отже, праця Святого Духа в Новому Заповіті набагато більша, ніж у Старому Заповіті, тому що Дух Святий в Новому Заповіті обіцяний всім людям. Святий Дух перебуває повік у серцях відкуплених. Це є обітниця Сина віруючим. Святий Дух втілює в життя всі обітниці Бога для громади відкуплених. В останній день свята Ісус, бачачи усіх людей, що вони будуть повертатися до своїх домівок, говорив:

«Хто прагне, іди до Мене і пий. Хто вірує в Мене, як сказано в Писанні, з його нутра потечуть ріки води живої. Це Він сказав про Духа, Котрого мали прийняти віруючі в Нього, бо не було ще Духа Святого на них, бо Ісус ще не був прославлений».

Ісус бажає, щоб ми були напоєні Духом, Його живою водою. Сьогодні потрібно прийти до Ісуса і сказати: «Дай мені цієї живої води!»

 СЛУШАТЬ проповедь Игоря Кулыка

Александр Кимлач Александр Кимлач Анна (г. Ровно) Анна (г. Ровно) Николай Каленик Николай Каленик

 СЛУШАТЬ проповедь Александра Кимлача

Дети Дети

 СЛУШАТЬ песнь детей

Хлебопреломление Хлебопреломление

Сегодня на утреннее богослужение представили ответственных за такие районы (на фото слева на право):

  • Киево-Святошинский район (и все кто за городом) - ответственный Роман Скаржинец, помощники Андрей Озеруга и Юрий;
  • Дарницкий район – ответственный Александр Кимлач, помощники Павел Красенко и Сергей Каленик;
  • Оболонский и Подольский районы - ответственный Даниил Рыжук, помощники Виталий Свитач;
  • Святошинский район - ответственный Вячеслав Захарчук, помощники Игорь Кулык и Николай Грызовский;

alt alt

Хор Хор

 СЛУШАТЬ песнь хора "Господа слав ти, мій дух"
 СЛУШАТЬ песнь хора "Дух плоды производящий"

 

Вечернее богослужение

Василий Мамчич Василий Мамчич Павел Билецкий Павел Билецкий

 СЛУШАТЬ проповедь Василия Мамчича
 СЛУШАТЬ проповедь Павла Билецкого

Александр Мельник Александр Мельник Роман Скаржинец Роман Скаржинец Николай Каленик Николай Каленик

 СЛУШАТЬ проповедь Романа Скаржинца

Молодежный хор Молодежный хор

 СЛУШАТЬ песнь хора "О Слове Господа"
 СЛУШАТЬ песнь хора "Что вера без дел"

alt alt

 

Обновлено 14.06.2017 16:01
 

Календарь