Главная Служения Молодежное служение 2 марта 2013 г. - молодежное служение
English Українською

Как нас найти

2 марта 2013 г. - молодежное служение
Служения - Молодежное служение
02.03.2013 19:45

Молодіжне богослужіння

У першу суботу цьогорічної весни на молодіжному зібранні розкривалася досить цікава тема для всіх молодих людей:"Сумління". Викладав тему проповідник і вчитель Сергій Титар. Зі всіх сторін ми розкрили позитиви і негативи сумління, як невід'ємної частинки для кожного. Розглянули також, що таке сумління, як навчати сумління і чому слід зважати на сумління інших.

Сергій Титар Сергій Титар Олександр Буруль Олександр Буруль

alt alt Володимир Удовиченко Володимир Удовиченко

Моряк веде корабель, який розсікає хвилі у безкрайому океанському просторі; мандрівник подорожує безлюдною пустелею; пілот спрямовує свій літак у небі, вкритому густими хмарами. Що спільного між цими людьми? Усім їм потрібен якийсь вказівний прилад, скажімо, компас, щоб не потрапити в біду. Справний компас може врятувати життя, особливо якщо ми використовуємо його разом з надійною картою. До компаса чимось подібне сумління. Воно — дорогоцінний подарунок від Бога. Без сумління ми могли б заблукати на життєвому шляху. Якщо прислухатися до нього, воно вкаже правильний напрямок і допоможе його триматись.

alt alt

Сумління — це внутрішній голос, суддя, який оцінює наші думки і вчинки. Воно може підказати нам правильне рішення і застерегти від неправильного. Відтак, в залежності від нашого вибору, воно або схвалить нас, або буде нам болісно докоряти. Здатність давати собі моральну оцінку люди мали від самого створення. Це видно з того, що, скоївши гріх, і Адам, і Єва відчули сором (Буття 3:7, 8). На жаль, їхнє сумління заговорило надто пізно. Адже вони свідомо знехтували Божим законом, розуміючи, що таким чином виступають проти Бога.

На противагу їм, чимало недосконалих людей реагують на голос сумління. Наприклад, вірний чоловік Йов міг по праву сказати: «За свою справедливість тримаюся міцно,— й її не пущу, моє серце не буде ганьбити ні одного з днів моїх» (Йова 27:6). Йов завжди прислухався до свого сумління. Саме тому він з глибоким задоволенням сказав, що воно його не ганьбило, не мучило почуттям сорому і вини. А Давид? Він виявив брак поваги до Саула, якого було помазано на царя. Тому «серце Давидове все докоряло йому» (1 Самуїла 24:5). Муки сумління допомогли Давиду: відтоді він більше не поводився нешанобливо.

А втім, іноді сумління вказує неправильний напрямок. Чому так відбувається? Якщо біля компаса покласти металевий предмет, його стрілка показуватиме в протилежну сторону. До того ж сам по собі компас принесе мало користі, коли в нас немає надійної карти. Подібно й сумління: під впливом егоїстичних бажань воно може дозволяти нам поводитись неправильно. Якщо ми будемо слухатись тільки його і забудемо про Боже Слово, то не уникнемо помилок у багатьох важливих справах. Тому, щоб на голос сумління справді можна було покладатись, нам потрібна допомога Святого Духу. Павло написав: «У згоді зі Святим Духом моє сумління свідчить разом зі мною» (Римлян 9:1). Щоб і наше сумління діяло у згоді зі Святим Духом, треба мати тверду основу, утверджену на Ісусі, тоді і компас покаже нам вірний шлях, в кінці якого чекатиме нас величний Єрусалим.

Група Група

alt alt

Обновлено 03.03.2013 16:47
 

Календарь